Hasta kocasını dövdü “Kanepeden düştü” dedi

Aydın Uluk’un karısı Y.U. kocasının ailesini arayarak kocasının kanepeden düştüğünü söyledi. Eve gelen Aydın Uluk’un kız kardeşleri, Aydın Uluk’u ambulansla hastaneye kaldırdı. Hepatit B hastası olan Aydın Uluk, yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürerken, doktorlar kız kardeşi S.U.’yu yanına çağırarak, Aydın Uluk’un vücudundaki dayak izlerinden haberi olup olmadığını sordu. S.U. ise yengesi tarafından aranarak ağabeyinin kanepeden düştüğünü söyleyince onu hastaneye götürdüklerini ve dayak izlerinden haberleri olmadığını söyledi.

KONUŞUNCA ‘EŞİM BENİ DÖVDÜ’ DEDİ

Tedavisi devam eden Aydın Uluk, 10 gün sonra kendine gelip konuşmaya başlayınca, eşinin kendisini dövdüğünü ve kanepeden düşmediğini söyledi, doktorlar da durumu hastane polisine bildirdi.

Sur İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri doktorlar eşliğinde ifadesini aldı. Uluk verdiği ifadede;

“13-14 gün önce eşim Y.U., ben yatağımda yatarken küçük kızım Sultan Ulak’a bağırdı. Ne olduğunu sordum eşim bana saldırdı ve vurmaya başladı. Yataktan yere düştüm, yerde de bana vurmaya devam etti. Ayak tırnaklarımdan baş parmak tırnağımı kırdı. Ben yaşlıyım ve Hepatit B hastalığım var. Bu yüzden de günün büyük çoğunluğu halsizimdir. Eşim bana vururken de kendimi koruyamadım. Beni darp eden eşimden davacı ve şikayetçiyim.”

Polise verdiği ifadeden sonra Aydın Uluk’un durumunun kötüleşmesi sonucu yoğun bakım servisine alındı ve tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Ölmeden önce çekilen videoda, Y.U.’nun kendisine vahşet uyguladığını söyledi

Uluk’un yakınları, kardeşlerinin ölümünden eşi Y.U.’nün sorumlu olduğunu iddia ederek, kardeşlerinin ölmeden önce çektikleri video ve ifadesi ile birlikte suç duyurusunda bulundu.

Aydın Uluk’un ölümüyle ilgili kapsamlı araştırma başlatırken, ölmeden önce çekilen videoda, Y.U.’nun kendisine vahşet uyguladığını söylediği ve vücudundaki darp izleri görüldü.

Y.U. tarafından Aydın Uluk’a geçen yıl boşanma davası açıldığı sonra davadan vazgeçildiği belirtildi.

 

Kaynak : Haberturk

Bir yanıt yazın