AİLE, BABA VE ÇOCUK DERNEKLERİ ADINA ORTAK BASIN BİLDİRİSİDİR.

AİLE, BABA VE ÇOCUK DERNEKLERİ ADINA ORTAK BASIN BİLDİRİSİDİR.

Tuba Torun; o bir kadın avukat, o bir siyasetçi, o CHP Yüksek Disiplinin Kurulu üyesi, kendisini insan hakları savunucusu ve aktivist diye tanıtıyor.
Kadın Cinayetlerinin konu edildiği ve #kadınlarolmesin etiketiyle sosyal medyada duyurulan programa çok sayıda boşanma mağduru erkek ve kadın sorularla yüklendi. Gerçekleri çarpıtan söylemlere cevaplar yağdırdı. Avukat hanım soru ve eleştirilere cevap vermek yerine istisnasız herkesi engelledi. Ardından kendisi ile aynı zihniyete sahip takipçilerle beraber mağdurlara hakaret etti. Bizlere; Gerzek, Trol, maaşlı, çete, misyoner, ruh hastası, mağdur taklidi yapanlar gibi hakaret ve ithamlarda bulunuldu. Avukat hanım hakaretlere sessiz kalmak bir yana söylemleriyle çanak tuttu. Biz trol olup olmadığımızın, gelir kaynaklarımızın ve dava dosyalarında “kusur” diye bize atfedilen komik hususların savcılıklar tarafından kamuoyu ile paylaşılmasından rahatsızlık duymayacağız. Benzer şekilde kadın derneklerinin ve yöneticilerinin gelir kaynakları, uluslarası bağlantıları nereden fonlandıklarının araştırılmasını istiyoruz.
Ayrıca 6284 sayılı yasa ve boşanma davalarından avukatların da elde ettikleri gelirlerin açıklanmasını ve vekalet ücreti haricinde nafakadan, ziynet eşyalarından, mal paylaşımından ve tazminatlardan kaç yıl boyunca yüzde kaç pay aldıklarının, her yıl açılan nafaka arttırımlarında kendilerine düşen payın ne olduğunun da açıklanmasını talep ediyoruz.
Biz yeterince şeffafız, aynı şeyi bizi trol ve gerzeklikle itham edenlerden de bekliyoruz.
İthamlarının arkasında durmaya ve ispat etmeye davet ediyoruz. Hodri meydan.

KATILIMCI DERNEKLER :

BABADER (BABALAR VE ÇOCUKLAR DERNEĞİ – BABADER.ORG)
BOFİSDER (BOŞANMANIN FER’I SONUÇLARI DERNEĞİ)
ÇOCUK HAKLARI PLATFORMU
ÇOCUKSUZ BIRAKILAN BABALAR VE ÇOCUK HAKLARI DERNEĞİ
MAÇOB-DER (MAĞDUR ÇOCUKLAR VE BABA HAKLARI DERNEĞİ)
TÜDAÇDER (DAĞILMIŞ AİLELER VE ÇOCUK HAKLARI DERNEĞİ)
AİLE PLATFORMU
ADALET PLATFORMU
AİLE HAKLARI
GELECEK
DÜNYA ÇOCUK HAKLARI DERNEĞİ
İYİLİK İNSAN HAKLARI DERNEĞİ
ÖnceÂile
TürkistanBirliği
ÖnderGerede

Bir yanıt yazın