El birliğiyle Damat Cinayeti

Kayınbirederi arabayla çarptı, kayınpederi kurşun yağdırdı

İstanbul’da, işsizlik nedeniyle eşiyle şiddetli geçimsizlik yaşayan Kenan Cevizli isimli genç, eşinin babası ve kardeşi tarafından hunharca öldürüldü. Sokakta yürüyen Cevizli’nin üzerine kayınbiraderi kullandığı otomobili sürdü, yaralı şekilde yere düşen genç adama araçtan inen kayınpederi pompalı tüfekle kurşun yağdırdı.

Olay, önceki gün Kartal’da meydana geldi. 35 yaşındaki Kenan Cevizli işsiz kalınca bir süre önce  eşiyle sorun yaşamaya başladı. Çift arasındaki sorunlar kavgaya dönüştü. Cevizli’nin “bana şiddet uyguladı” dediği eşi durumu ailesine iletti. Anlaşmazlık büyünce babası Bülent G.’nin evine giden eşini almaya giden Kenan Cevizli, yine tartıştığı eşini alamayıp evine döndü.

BİRİ ÇARPTI, DİĞERİ KURŞUN YAĞDIRDI

3 gün önce yaşanan olayın ardından Kenan Cevizli, önceki akşam sokak üzerinde yürürken, hızla gelen bir otomobil kendisine çarptı. Yere düşüp otomobilin altında kalan Cevizli’ye aynı otomobilden elinde pompalı tüfekli inen bir kişi kurşun yağdırdı.

PLAKA KAMERA DÜŞTÜ

Genç adam olay yerinde hayatını kaybederken İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği ekipleri, çalışma başlattı. Güvenlik kamaralarının takibiyle önce plakası belirlenen otomobili kullanan kişinin Cevizli’nin kayınbiraderi Sait Güztepe olduğunu tespit eden ekipler, Cevizli’yi kurşun yağmuruna tutarak öldüren şahısın ise kayınpederi Bülent Güztepe.olduğunu belirledi.

DİĞER 2 DAMATTA GÖZCÜLÜK YAPTI

Güztepe’nin iki damadı C.E ve O.D’nin de başka bir araçla saldırıyı düzenleyenleri takip ettiklerini tespit eden polis, çalışmaların ardından  Bülent Güztepe, oğlu Sait Güztepe ve diğer damatlar C.E ve O.D’yi  adreslerinde gözaltına aldı. Emniyette susma hakkını kullanan Bülent Güztepe ve oğlu Sait Güztepe, sevk mahkemece tutuklanırken, olayda gözcülük yapan diğer 2 dama ise serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın