Eşini Öldüren Kadının Yargılanmasına Devam Edildi

Eşini Öldüren Kadının Yargılanmasına Devam Edildi

Eşini öldüren kadının yargılanmasına devam edildi Murat Taşocak’ın annesi Ayla Tepe: “Kucağında çocukla öldürdüler benim oğlumu.

Murat Taşocak’ın annesi Ayla Tepe: “Kucağında çocukla öldürdüler benim oğlumu. Ben bu insanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum”

İSTANBUL – Pendik’te boşanmak üzere olduğu eşi bilgisayar mühendisi Murat Taşocak’ı öldürdüğü gerekçesiyle müebbet hapsi istenen Beyhan Taşocak’ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada söz alan Murat Taşocak’ın annesi, “Ben bu cinayeti bir kadının üç erkeğin olduğu yerde tek başına işleyeceğine inanmıyorum. Benim oğlumu bu aile hep birlikte öldürmüştür. Kucağında çocukla öldürdüler benim oğlumu. Ben bu insanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi.
Pendik’te boşanmak üzere olduğu eşi bilgisayar mühendisi Murat Taşocak’ı silahla ateş ederek öldüren Beyhan Taşocak’ın müebbet hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi. İstanbul Anadolu 4’üncü Ağır Ceza Mahkemsi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Beyhan Taşocak cezaevinden getirilirken, maktül Murat Taşocak’ın annesi Ayla Tepe ile kardeşleri İrem Taşocak ve Mehmet Taşocak da duruşmaya katıldı. Taraf avukatları da salonda hazır bulundu.
Olay gününe ilişkin görüntüleri dava dosyasına sunduklarını belirten mağdur avukatı Ergin Polat, “CD incelemesine göre Murat Taşocak çocuğu verme anında içeri doğru çekiliyor, CD kayıtlarının mahkemece özellikle bilirkişiye gönderilmesini ve inceleme yapılmasını istiyoruz. Keşif sadece şüphelinin keşif yerine getirilmesi ile yapılmıştır, bize göre keşfin tüm tanıkların ve tüm müştekilerin olduğu ortamda yapılması gerekir. Bu eksikliğin giderilmesini ve tekrar herkesin katılımıyla yenilenmesini talep ediyoruz” dedi.
Söz alan mağdur avukatı Yeşim Özen cinayeti kadının tek başına değil de ailesiyle birlikte işlediğini ileri sürerek, “Üzerinde maktülün kan izi bulunan sopanın kırıldığını sanık kendisi bizzat söylemiştir, bu baston üzerinde inceleme yapılmasını istiyoruz, bu baston bir kadın gücüyle kırılabilecek bir baston değildir. Bu eylemin sanığın tek başına işleyebileceği bir eylem olmadığı kanaatindeyiz” ifadelerini kullandı.
“Bu cinayeti, kadının tek başına işleyeceğine inanmıyorum”
Anne Ayla Tepe, “Ben bu cinayeti bir kadının üç erkeğin olduğu yerde tek başına işleyeceğine inanmıyorum. Bu hayatın olağan akışına aykırıdır, benim oğlumu bu aile hep birlikte öldürmüştür” dedi.
Sanık avukatı Kasım Erol, “Maktülün müvekkilimi tehdit ettiği, hem ailesini hem kendisini tehdit ettiğinden bahisle dava açılmıştır. Maktülün ve ailesinin şiddete meyilli olduğunu gösteren sosyal medya kayıtlarını da dosyaya sunuyoruz. Müvekkilimizin tahliyesine karar verilmesini talep ediyoruz, karşı tarafın soyut beyanlarını reddediyoruz” dedi.
Ara kararını açıklayan mahkeme, Beyhan Taşocak’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.
“Benim oğlumu kucağında çocukla öldürdüler”
Duruşma sonrası açıklama yapan ölen Murat Taşocak’ın annesi Ayla Tepe, “Benim oğlum çocuğunu annesinden alırken darbedildi, saçlarını yoldular, tırnakladılar, vurdular. Çocuğunu teslim ederken, kucağında çocukla öldürdüler benim oğlumu. Ben bu konuda çok acılıyım. Benim torunum hala elleri kanlı insanların elinde. Babasını hep birlikte ailece öldürdüler” dedi.
“Bir çocuğa yapılabilecek en büyük kötülüğü bir aile olarak yaptılar” diyen anne, “Ben bu insanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Başka insanlara bunu yapma cesaretini gösteremesinler. Boşanmak medeni bir süreçtir. Boşanmayı kendisi talep ettiği halde benim oğlumu öldürdü. Benim oğlumun bir gün bile rahatsız etmişliği yok. En ufak bir hareketi yok. Ben bir anneyim benim yüreğim yanıyor” ifadelerini kullandı.

 

Haberin tamamı : haberler.com

Bir yanıt yazın