KANDİL IŞIGINDA İCRALIK ÇOCUKLAR…

Zühtü AKAR – (Çocuk Hakları)

Bu gün günlerden cuma tatlı ve tuzlu bir telaş…

Kimileri kandil mesajlarının en fosforlusunu google’dan ararken, kimileri de( haftalık 60 bin olduğu söyleniyo) dün eş dosttan bulup buluşturduğu veya kendi asli ihtiyaçlarından kısıp biriktirdiği bir miktar parayı (ortalama 500-600) İcra dairesine yatırıp öz ve öz evladını 2 günlüğüne âdeta kiralayacak…

Yani öz evladını 48 saat görmek için HACZEDECEK!!

Bu işlemler den para kazananlar ise akşam kandil mesajı atacak ve rahatlayacak olan vicdanlarıyla pürü pak olacaklar…

Sakızın orucu bozup /bozmadığının tartışılacağı günleri iple çekecekler…

Bazıları partilerinin oyları için dertlenip gece/gündüz sayı ve rakamlarla boguşurken, baba hasreti çeken bu yavrulara, O duyguyu tattırmak için icra dairelerin de ağlayan BABALARIN “nolur bu sorun insanlık suçudur, çözün!!!” feryadı; Gözlerini sayı/rakam/oy bürümüş TROLLERCE, “hayırdır bilader sen ne ayaksın!”, “partimize zarar veriyorsun şimdi sırası mı?!!” şeklinde ötekileştirilecek ve hain olarak yaftalanacaktır. …ve peşinden meselenin ne kadar farkında olduğunu gözler önüne seren o okkalı cümle: HAYIRDIR BİLADER DERDİN NE SENİN…!!!

Bu ülkede çocuk icrasını ve kadın TEKELİNDE bulunan velayet sistemini değiştirmeyenlerin, Hayvan haklarını bir üst çıtaya çıkaracağını biliyor muydunuz?

Bu ülkenin çocukları mevcut hayvan haklarına sahip olsalar idi biz bunları konuşmazdık..Ve dâhi Çocuklar İCRA yapılamaz idi… ➡➡➡NEDEN Mİ?? Çünkü; Çocuklar, hayvandan sayılmaz.

HAYVANLARI KORUMA KANUNU Kanun No. 5199 Kabul Tarihi : 24.6.2004 Ticarî amaç güdülmeden bilhassa ev ve bahçesi içerisinde bakılan ev ve süs hayvanları sahiplerinin borcundan dolayı haczedilemezler.

Hayvanlar haczedilemez, onlar çocuk mu?

Önerme:

  1. Hayvan insan olmadığı için haczedilemez
  2. İnsan Hayvan olmadığı HACZEDİLEBİLİR..

Kandil mesajlarınız da hayvanları da unutmayın!!!

İyi seyirler…. Bâki selamlar…


BABADER’in çocuk icrasına önerdiği ve Devlete hiçbir yük getirmeyen çözümünü okumak için tıklayın :

Çocuk icrasına “masrafsız çözüm”

Bir yanıt yazın